[hlOstan]

چهارباغ(تهران)

  • جمعیت :
    5618
  • کد تلفن :
    262

چَهارباغ شهري است در استان تهران ايران. اين شهر در بخش چهارباغ از توابع شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد.

جمعيت چهار باغ در سال 1385، برابر با 5618 نفر بوده‌است. ولي با پيوستن دو روستاي پرجمعيت مهدي‌آباد و ملک‌آباد (دو روستا با ? 40?هزار نفر جمعيت) به اين شهر در سال 1387 و مهاجرپذيري جمعيت آن به حدود 65 هزار نفر رسيد.
شهر چهار باغ از شمال محدود به اتوبان تهران- قزوين از شمال شرقي محدود به خيابان صنعتکاران (مرز مشترک با کمال‌شهر کرج) از سمت جنوب شرقي به خط راه آهن و جاده قزل‌حصار و از سمت جنوب محدود به دکل‌هاي فشار قوي انتهاي چهارباغ و از سمت جنوب غرب محدود به خيابان خراسان (شهرک قوهه) و خط راه آهن و از سمت شمال غرب محدود به خيابان تک‌ماکارون (مرز مشترک با بخش مرکزي) مي‌باشد.
اين شهر از ارتقاي روستاي چهاردانگه به شهر (در نيمه اول سال 84) و الحاق دو روستاي مهدي‌آباد و ملک‌آباد (تيرماه 1386)، تأسيس شده‌است و شهرداري آن از تاريخ 23 مرداد ماه سال 1384 آغاز به کار نموده‌است. هم‌اينک ادارات آب، برق، مخابرات، دفتر پستي کلانتري در چهارباغ فعاليت دارند.
فاصله بين مهدي‌آباد تا مرکز شهر چهارباغ حدود ? 10?کيلومتر است و ملک‌آباد نيز حدود پنج کيلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. چهارباغ از جمله شهرهايي است که بين مناطق شهري آن زمين‌هاي کشاورزي و باغي فراواني وجود دارد. بخش زيادي از اراضي حريم بافت شهري چهارباغ به کشت محصولات کشاورزي، سبزي و باغات ميوه اختصاص دارد و سالانه مقادير قابل توجهي محصول در منطقه برداشت مي‌شود.
طرح مطالعاتي ساخت شهرک صنعتي چهارباغ در زميني به مساحت ? 800?هکتار در سال 1386 آغاز شد.
شهرک الهيه و دهکده ورزشي از محلات و روستاهاي چهارباغ هستند.

نظرات
در صورتیکه اطلاعات و یا تصویری برای این شهر دارید لطفا از طریق این فرم برای ما ارسال نمایید.
پست الکترونیک :
متن یا عنوان :  
عکس :     
     
متن تصویر را وارد نمایید :