[hlOstan]

درود(خراسان رضوي)

  • جمعیت :
    5171
  • کد تلفن :
    552

دَررود شهري است در 20 کيلومتري نيشابور همجوار قدمگاه که در مسير جاده مشهد-نيشابور واقع شده‌است. دررود در دامنه جنوبي رشته‌کوه‌هاي بينالود قرار گرفته‌است که اين رشته کوه حائل اين شهر با جاغرق مشهد مي‌باشد.
در روزهاي تعطيل دررود پذيراي مسافران و خانواده‌هايي از شهرهاي همجوار (مشهد و نيشابور) است که براي گذران وقت در دامن طبيعت به اين منطقه خوش آب و هوا پناه آورده‌اند.
آب و هواي دررود تابع آب و هواي عمومي منطقه بينالود مي‌باشد. تابستان‌ها متعادل و زمستان‌ها سرد و خشک مي‌باشد. ميزان بارش باران و برف به مقدار قابل توجهي بيشتر از مشهد ولي تا حدودي کمتر از جاغرق مي‌باشد. به غير از منطقه‌اي که رود درود از آن مي‌گذرد و نيز مناطق زير کشت پوشش گياهي درود عموماً بياباني مي‌باشد.
محصولات عمده اين شهر-روستا (بيشتر مصرف داخلي) عبارت‌اند از: سيب و انگور، آلو سياه و گردو و بادام، آلبالو و گيلاس، گندم و جو، زرشک و ريواس و غيره.
مناطق مختلف درود عبارت‌اند از: شهر (شامل بالاده و ميان‌ده و پايين‌ده)، مهمانسرا، نرم پا (محل عبور رودخانه دررود)، استمن، سماقزار، حوض شيطان، قدرت‌آباد، جعفرآباد و غيره.
شغل بيشتر مردم درود قالي بافي و کشاورزي و دامداري است.
کوه سماقزار دررود پوشيده از درختچه‌هاي سماق است که بصورت طبيعي روييده‌اند. اين کوه هميشه سرسبز مي‌باشد.
در سال‌هاي اخير يک سايت پرواز پاراگلايدر در شهر دررود احداث گرديده که شامل جاده اختصاصي دسترسي به محلهاي تيک آف است که به سايتهاي 350 متر ،950 متر و 1050 دسترسي دارد که در نوع خود يک سايت مسابقاتي محسوب شده و کم نظير است.
در سال1378 اولين مسابقات پاراگلايدر قهرماني ايران در اين سايت برگزار شد همچنين در پاييز 1387 اولين فستيوال پرواز پاراگلايدر در درود برگزار شد(به احتمام باشگاه پاراگلايدر آيريان).

نظرات
در صورتیکه اطلاعات و یا تصویری برای این شهر دارید لطفا از طریق این فرم برای ما ارسال نمایید.
پست الکترونیک :
متن یا عنوان :  
عکس :     
     
متن تصویر را وارد نمایید :