[hlOstan]

قاضي(خراسان شمالي)

  • جمعیت :
    2592
  • کد تلفن :
    585

قاضي يکي از شهرهاي استان خراسان شمالي است. اين شهر در بخش سملقان شهرستان مانه و سملقان قرار گرفته‌است و در سال 1385، تعداد 2,592 نفر جمعيت داشته‌است .
شهر قاضي مرکز بخش سملقان از توابع شهرستان مانه سملقان است اين بخش در همسايگي استان گلستان و شهرستان جاجرم واقع است اين شهر در دشت سملقان قرار دارد.
محصولات کشاورزي آن گندم - انگور - گوجه فرنگي - هلو و در مقادير اندک جو - چغندر قند مي‌باشد .
از نکات قابل ذکر در دشت سملقان وزش بادهاي شديد از ابتداي آبان ماه تا اواسط فروردين هر سال است اين مسئله موجب فرسايش بادي شده اما مي‌توان با استفاده از اين امکان به توسعه صنعت در منطقه پرداخت چرا که نعمت آب زير زميني فراوان در اين دشت و رودخانه درکش و نظر به بارش 290 م.م. دشت و بارش 400 م .م . در کوهستان اطراف آن ، تامين کننده آب صنايع است .مزيد بر آن گذر راه آسيايي از اين منطقه در انتقال هر نوع محصولي کمک خواهد کرد.
منطقه تفريحي گردشي درکش تا هاور داراي جنگل‌هاي انبوه بلوط و کرکو در دامنه‌هاي ارتفاعات 2800 متري جلوه زيبايي آفريده‌است . آب جاري در اين کوهستان داراي EC کمتر از 200 است .
در حاشيه شهر قاضي دو تپه باستاني مدفون شده وجود دارد نياز به بررسي و کاوش علمي دارد تپه باستاني زرک تخريب شده و در حال از بين رفتن است .

نظرات
در صورتیکه اطلاعات و یا تصویری برای این شهر دارید لطفا از طریق این فرم برای ما ارسال نمایید.
پست الکترونیک :
متن یا عنوان :  
عکس :     
     
متن تصویر را وارد نمایید :